Завантажити ще

Зеленський - у річницю Чорнобиля: Через 37 років 30-кілометрова зона залишається небезпечною

Зеленський - у річницю Чорнобиля: Через 37 років 30-кілометрова зона залишається небезпечною
Фото: REUTERS/Valentyn Ogirenko

Зона в 30 кілометрів навколо ЧАЕС залишається небезпечною через 37 років після Чорнобильської катастрофи. Про це у річницю трагедії на своїй сторінці у фейсбуці повідомив президент Володимир Зеленський.

- 37 років тому Аварія на Чорнобильській атомній станції залишила величезний шрам для всього світу. Витік радіації перетворив колись затишну й розвинену територію на зону відчуження. Сьогодні 30-кілометрова зона навколо ЧАЕС залишається небезпечним місцем із високою концентрацією радіації, - написав глава держави.

Зеленський нагадав, що минулого року російські окупанти захопили атомну станцію й знову наразили на небезпеку весь світ. Через рік після звільнення майже всі наукові та безпекові підприємства в зоні ЧАЕС повернулися до нормального режиму роботи.

- Україна та світ заплатили високу ціну за ліквідацію наслідків катастрофи, яка триває й донині. Ми маємо зробити все, щоб не дати державі-терористу жодного шансу використовувати об’єкти атомної енергетики для шантажу України й цілого світу, - додав він.

У Славутичі пройшла ніч пам'яті біля Пам'ятного знаку Героям Чорнобиля, повідомила Славутицька міська рада. У місті щорічно вшановують пам'ять учасників ліквідації аварії на АЕС.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак написав у своєму телеграм-каналі, що Сили оборони виженуть росіян із Запорізької АЕС. За його словами, світ, пам‘ятаючи про наслідки Чорнобильської катастрофи, має діяти рішуче, щоб не залишити Росії жодних шансів на шантаж.

Прем‘єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що майже 5 мільйонів людей постраждало через замовчування й брехню радянського тоталітарного режиму про трагедію.

- Сьогодні варварські атаки росії поблизу атомних об’єктів України, окупація Запорізької АЕС та перетворення її на військову базу ставлять світ під загрозу нової катастрофи, чиї масштаби можуть перевищити аварію на ЧАЕС, - заявив він.

Шмигаль закликав демілітаризувати Запорізьку атомну станцію та запровадити санкції проти всієї атомної галузі РФ. Президент «Енергоатому» Петр Котін зазначив, що світовою спільнотою і досі не вжито дієвих санкцій проти Росатому.

У листопаді 2022 року експериментальні майданчики у зоні відчуження перевірили вперше від початку війни.

Новини по темі: Чорнобиль ЧАЕС